O firmie

Poznaj Helio
Zbudowaliśmy biznes na solidnych fundamentach

HELIO jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych. Przedsiębiorstwo zostało założone w 1992 r. przez małżeństwo Justyny i Leszka Wąsowicz, którzy po dziś dzień nim zarządzają i są jego strategicznym właścicielem. Dzięki wizji, konsekwencji i stabilnej strukturze właścicielskiej spółka realizuje wielkie przedsięwzięcia metodą małych kroczków, nie obciążając nadmiernie kondycji finansowej, a także nie zaskakując nagłymi zmianami w realizowanej strategii rozwoju. Stabilna i transparentna pozycja finansowa, nienaganna opinia bankowa, a także stały polski właściciel to dla interesariuszy niepowtarzalne atuty HELIO jako stabilnego i pewnego partnera w biznesie, czy pracodawcy.

Lider rynku bakalii

30 lat doświadczeń w segmencie B2C to bezcenna przewaga konkurencyjna HELIO. Firma nie tylko zna się na bakaliach, ale ma wypracowany know-how, jak je spakować i dobrze sprzedać konsumentom. Blisko 300 mln zł sprzedaży rocznie tylko w bakaliowym segmencie B2C to poziom, którym HELIO dystansuje się od reszty bakaliowego peletonu. Jednocześnie cały czas inwestujemy w markę i innowacyjne produkty. W 2021 r. marka HELIO została wyceniona najwyżej w branży bakaliowej w rankingu najcenniejszych polskich marek opracowanym przez redakcje Gazety Finansowej oraz Rzeczpospolitej.

Certyfikowane najwyższe standardy jakości BRC

Nadrzędną wartością firmy jest jakość na najwyższym poziomie. Dlatego zakład HELIO certyfikowany jest wg międzynarodowego standardu jakości i bezpieczeństwa produkcji żywności BRC - Global Standard for Food Safety (certyfikat BRC wersja 8), który uważany jest za wzorzec dla najlepszych praktyk w przemyśle spożywczym. Na najwyższą jakość składają się przede wszystkim najnowsze technologie, zaplecze laboratoryjne, profesjonalny zespół oraz stali i sprawdzeni dostawcy. W celu zapewnienia zgodności działalności z krajowym i unijnym prawem żywnościowym, HELIO objęte jest dodatkowo opieką prawną Centrum Prawa Żywnościowego. Efektem dbałości o utrzymanie najwyższej jakości naszych produktów są liczne nagrody i wyróżnienia. Jakość to dla nas priorytet, o który dbamy bezwzględnie, mając na uwadze zdrowie, kondycję oraz dobre samopoczucie naszych Konsumentów, a także renomę naszych dystrybutorów.
Nasze certyfikaty

Imponujący kompleks produkcyjny

Kompleks produkcyjny HELIO jest jednym z najnowocześniejszych i największych w branży bakaliowej w Europie. Imponująca powierzchnia zakładu (20 ha powierzchni użytkowej, ponad 10 ha gruntów), pojemne magazyny zintegrowane systemem IT, własna prażalnia orzechów, ponad 20 nowoczesnych linii produkcyjnych wyposażonych w systemy bezpieczeństwa produkcji żywności, czy w końcu różnorodne formy opakowań zapewniają olbrzymi potencjał współpracy, efektywność ekonomiczną produkcji i elastyczność dostosowania się do oczekiwań i potrzeb odbiorców HELIO.

Doskonała lokalizacja pod względem logistycznym

Położenie zakładu HELIO w samym sercu Polski i Europy daje doskonałe warunki do optymalizacji transportu zarówno pod kątem sprowadzania surowca, jak i dostaw produktów do odbiorców HELIO. Sprawna logistyka wiąże się natomiast z efektywnością ekonomiczną i terminowością realizowanych dostaw.
Autostrada A2 stanowiąca fragment drogi międzynarodowej E30
30 km
Lotnisko Warszawa-Modlin
40 km
Warszawa
50 km
Lotnisko Warszawa-Okęcie
55 km
Autostrada A2 stanowiąca fragment drogi międzynarodowej E30
60 km

Surowce pochodzące z najlepszych upraw

Blisko 30 lat doświadczeń, bezpośredniej współpracy i budowania relacji z dostawcami surowca, sprawiają, że HELIO jest znanym i cenionym importerem bakalii na wszystkich kontynentach. HELIO współpracuje z plantatorami z Europy, Azji, Ameryki Południowej i Północnej, a także Afryki, Australii i Oceanii. Ekspercka wiedza oraz nienaganne praktyki kupieckie sprawiają, że HELIO może pochwalić się dziś zarówno kilkoma prestiżowymi tytułami Ambasadora Polskiej Gospodarki przyznawanymi przez BCC pod honorowym patronatem Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego, a przede wszystkim olbrzymią bazą wiedzy na temat bakalii i doskonałych relacji biznesowych z dostawcami z całego świata. Dzięki temu HELIO to bakaliowy ekspert, który wie jak, gdzie i kiedy kupować bakalie, aby skorzystał na tym zarówno dystrybutor jak i konsument.

Skontaktuj się z nami

Masz pytania lub potrzebujesz informacji? Wybierz kontakt do odpowiedniego działu