Misja i wartości

Tworzymy razem zdrową i smaczną rzeczywistość dla nas i dla przyszłych pokoleń.

30 lat uczciwej aktywności na rynku zapewniły HELIO wzorową renomę i reputację. Mimo technologicznego postępu, zachowujemy bowiem godną pochwały harmonię ze środowiskiem i otoczeniem społecznym. Od początku działalności strategia zrównoważonego rozwoju wpisana jest w naszą kulturę organizacyjną. Mając na uwadze rodzinny rodowód firmy, przedsiębiorstwo od zawsze starało się dbać o kwestie społeczne, żyć w zgodzie z naturą, a przy tym zgodnie z obowiązującym prawem i etyką biznesu. Poznaj bliżej filary zrównoważonego rozwoju HELIO.

Filary zrównoważonego rozwoju

1. Środowisko

Rezygnujemy ze stosowania oleju palmowego

Opracowaliśmy technologię, która pozwala skutecznie eliminować olej palmowy z naszych produktów. Współpracujemy również z Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu, w ramach akcji „Nie jem palmowego - chronię Orangutany”

Doświadczalna plantacja orzecha włoskiego

Na naszej doświadczalnej plantacji w Brochowie posadziliśmy kilkaset drzew orzecha włoskiego w różnych odmianach. Dzięki temu nie tylko chcemy przyczynić się do zwiększenia wydajności upraw orzecha włoskiego w Polsce, lecz także, a może przede wszystkim zostawić ślad w międzypokoleniowej historii Brochowa, Mazowsza, Polski.

Ograniczamy zużycie wody, energii i paliw

39
spadek zużycia paliw płynnych w okresie 2018-2020
26
spadek wskaźnika zużycia energii do wartości sprzedaży w okresie 2018-2020
21
spadek zużycia paliw płynnych w okresie 2018-2020
7
spadek zużycia gazu ziemnego w okresie 2018–2020 (mimo dynamicznego wzrostu sprzedaży)

Recycling

Stawiamy na recycling inwestując w odpowiednie i nowoczesne maszyny. Segregujesz w domu śmieci? My też! Choć chcielibyśmy by ich nie było, codziennie mierzymy się z rzeczywistością, tak jak Ty! Segregujemy, kompresujemy, recycling'ujemy używając profesjonalnych narzędzi… drobiazg? Nie sądzę, bo każdy z nas ma realny wpływ na środowisko!

Wdrożyliśmy politykę środowiskową

Priorytetowym celem polityki jest stworzenie programów, sposobów i działań umożliwiających prowadzenie działalności w sposób przyjazny dla środowiska.

Polityka środowiskowa ukierunkowana jest przede wszystkim na:

 • Prowadzenie działalności zgodnie z obowiązującymi przepisami i normami dotyczącymi ochrony środowiska
 • Racjonalne wykorzystanie energii elektrycznej, cieplnej i wody
 • Wprowadzenie i ścisłe przestrzeganie regulacji wewnętrznych związanych z ograniczeniem powstawania odpadów
 • Ciągłe inwestowanie w coraz to nowocześniejsze urządzenia, z nastawieniem na ich energooszczędność i inne czynniki sprzyjające ochronie środowiska
 • Kreowanie stałej współpracy ze sprawdzonymi dostawcami

Minimalizowanie negatywnego wpływu na środowisko poprzez:

 • Przestrzeganie obowiązujących przepisów i zasad z zakresu ochrony środowiska
 • Minimalizowanie ilości powstających odpadów stałych i ciekłych
 • Stosowanie surowców i opakowań zapewniających produkcję wyrobów o oczekiwanej przez Klientów jakości i spełniających wymagania o ochronie środowiska
 • Doskonalenie technologii i procesów wytwarzania tak, aby były one przyjazne środowisku oraz zaspokajały potrzeby i oczekiwania obecnych i przyszłych odbiorców oraz innych stron zainteresowanych
 • Ciągłe zaangażowanie pracowników na rzecz nieustannej poprawy jakosci oraz systematycznego podnoszenia ich kompetencji w zakresie ochrony środowiska
 • Zapewnienie pracownikom odpowiednich warunków pracy i zasobów dla ciągłego rozwoju i unowocześnienia firmy

2. Ludzie

Niekorporacyjna
atmosfera

Polska firma o rodzinnych korzeniach, w której stawiamy na dobrą atmosferę i koleżeńskie relacje.

Różnorodność

Zarówno pod względem płci, wykształcenia, doświadczenia i pochodzenia. Dzięki niej poszerzamy wzajemnie swoje kompetencje i doświadczenie.

Równouprawnienie

Nie bazujemy na stereotypach, lecz kompetencjach. Na każdym stanowisku liczą się doświadczenie i umiejętności, dlatego zatrudniamy i traktujemy równo pracowników niezależnie od ich płci.

Pracodawca godny zaufania

HELIO notowane jest na GPW w Warszawie - pełna transparentności i gwarancja stabilnej sytuacji rynkowej, jak i finansowej.

Zaangażowanie w akcje pro bono

Pomagamy nie dla poklasku lecz dla idei. Angażujemy się w wiele inicjatyw prospołecznych zarówno w skali lokalnej, jak i ogólnopolskiej, doraźnie, jak i cyklicznie.

Etyka biznesu

Członek Business Centre Club - organizacji przedsiębiorców, do której zaproszane są tylko rzetelne i wiarygodne firmy, przestrzegające zasad etyki kupieckiej i kodeksu honorowego.

Zrównoważony łańcuch dostaw

Starannie dobieramy dostawców, przeciwdziałamy patologiom społecznym (takim jak zatrudnianie dzieci, wykorzystywanie pracowników).

Partnerstwo w biznesie

Strategia "Win-win" w celu uzyskania korzyści dla wszystkich partnerów biznesowych.

Polska firma

Produkujemy i zatrudniamy w Polsce i tu płacimy podatki. Polska marka, polski założyciel i polska struktura właścicielska.

3. Zdrowie

Promujemy zdrowe nawyki konsumentów

 • Promowanie zdrowych nawyków żywieniowych
 • Edukowanie i budowanie świadomości konsumenckiej
 • Dbałość o najwyższą Jakość produktów, w tym coroczna certyfikacja wg międzynarodowego standardu bezpieczeństwa produkcji żywności – BRC
 • Polityka eliminowania oleju palmowego i konserwantów
 • Certyfikacja produktów w programie „Czytaj skład poleca”
 • Troska o osoby na diecie bezglutenowej – unikalne produkty nie zawierające glutenu, np. masa makowa, masa krówkowa certyfikowane licencjonowanym znakiem „Przekreślonego Kłosa”
 • Współpraca z ekspertami ds. żywienia i zdrowej diety, w tym np. Zakładu Żywienia Człowieka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

Dowiedz się więcej o produktach Helio

Strona konsumencka

Skontaktuj się z nami

Masz pytania lub potrzebujesz informacji? Wybierz kontakt do odpowiedniego działu